2. - Италия
  3. Ливорно остана на трето място в Серия „Б”, Анкона се добра до плейаут

Ливорно остана на трето място в Серия „Б”, Анкона се добра до плейаут

Отборът на Ливорно успя да се добере до 3-то място в Серия „Б”, след като в последния 42-и кръг успя драматично да надделее над Асколи като гост с 3:2. Така Ливорно стана един от четирите, които ще играят в плейофите за влизане в Серия „А”. В друга среща от 42-ия кръг Анкона успя да се спаси временно, след като извоюва изключителен успех като гост на Албинолефе с 4:3. Така гостуващият отбор ще играе плейаут за оставане в Серия „Б” срещу състава на Римини.

Отборът на Ливорно успя да се добере до 3-то място в Серия „Б”, след като в последния 42-и кръг успя драматично да надделее над Асколи като гост с 3:2. Така Ливорно стана един от четирите, които ще играят в плейофите за влизане в Серия „А”.

Срещата предложи много скучно първо и изключително атрактивно второ полувреме. Първата част завърши при нулево реми. В началото на втората домакините от Асколи излязоха напред чрез Белингери, но в 55-ата минута Диаманти изравни. В 77-ата Сончин отново даде преднина на Асколи, но голове на Тавано в 79-ата и 90-ата минути донесоха ценния успех за Ливорно.

В друга среща от 42-ия кръг Анкона успя да се спаси временно, след като извоюва изключителен успех като гост на Албинолефе с 4:3. Така гостуващият отбор ще играе плейаут за оставане в Серия „Б” срещу състава на Римини.

Домакините от Албинолефе откриха резултата в 25-ата минута чрез Руополо, а в 58-ата Перико удвои. Само 120 секунди по-късно Колачоне върна едното попадение, но в 68-ата Сисе отново направи разликата в полза на Албинолефе два гола. В 70-ата и 72-ата Мастронунцио и Фалко успяха да изравнят резултата. В даденото от рефера продължение Ризато остави Анкона в Серия „Б”, след като вкара за 4:3.