2. - Италия
  3. Милан се развихри срещу Монреал за 4:1 (видео)

Милан се развихри срещу Монреал за 4:1 (видео)

Роналдиньо взриви канадската публика

Италианският гранд Милан постигна втора победа на задокеанското си турне в Северна Америка. След като загубиха с 2:3 от Ди Си Юнайтед в първия си мач и победи Чикаго Файър с 1:0 във втория, в третата си проверка „росонерите” надвиха Монреал на канадска земя с 4:1, а Роналдньо, който отново бе на много високо ниво, буквално взриви местната публика, която се радваше на всяко негово отиграване.

Младият Алешандре Пато даде ранен аванс на Милан още в 12-ата минута. След страхотна атака на „росонерите”, Зеедорф сервира топката на крака на Пато, който от удобна позиция без проблеми матира вратаря на домакините. Монреал обаче успя да изравни само 5 минути по-късно, след като Давид Текст преодоля Броки и с прекрасен удар вкара за 1:1.

В 25-ата минута Милан отново поведе в резултата, след като Роналдиньо направи смешна защитата на домакините и подаде към непокрития Индзаги, който бе точен за 2:1 в полза на италианците, като при този резултат завърши и първата част.

В 60-ата минута Милан вкара нов гол, след като Кларънс Зеедорф направи отлично двойно подаване с Пато и от чиста позиция се разписа за 3:1. Крайното 4:1 бе оформено в 80-ата минута, когато Роналдиньо направи феноменален пробив в наказателното поле на Монреал, спечели си дузпа, която сам вкара без проблем.

За Милан отсъстваха националите Хунтелаар, Тиаго Силва, Дзамброта, Бориело, Пирло и Гатузо, а временният наставник Мауро Тасоти реши да направи няколко експеримента в състава си, най-голямата от които бе пускането на младия Колумбъс като титулярен вратар.