2. - Италия
  3. Монца с класика срещу Салернитана, Антов остана на пейката (ВИДЕО)

Монца с класика срещу Салернитана, Антов остана на пейката (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до победа с 3:0

Отборът на Монца записа убедителен успех с 3:0 над гостуващия Салернитана в двубой от 15-ия кръг на Серия "А". Това е четвърта домакинска победа за новака в италианския елит в последните му пет срещи на неговия стадион. Българският национал в тима Валентин Антов остана на пейката през целия мач.

Още в 10-ата минута Патрик Чурия направи красива задна ножица, но Луиджи Сепе прояви бърз рефлекс и успя да избие топката. Все пак в 24-тата минута Карлос Аугусто откри резултата в полза на домакините след асистенция с пета на Дани Мота. В 35-ата минута бразилецът върна жеста и подаде топката на нападателя, който проведе солова акция и я завърши с шут по земя за 2:0.

В 56-ата минута преднината на „бианкоросите“ можеше да нарасне, но тогава далечен изстрел по земя на Андреа Колпани срещна гредата. В 74-тата минута резервата на гостите Антонио Кандрева със своя фал срещу Мота не само си изпроси изгонване заради втори жълт картон, но и дузпа за противниковия тим. Така от бялата точка капитанът Матео Песина оформи крайното 3:0 в полза на домакините.

Монца събра 16 точки в актива си и се изкачи на 14-тата позиция в класирането, където Салернитана е на 12-ото място със 17 спечелени пункта.