2. - Италия
  3. Наполи победи Киево с класическото 3:0 в мач без значение от последния кръг в Серия А

Наполи спечели с класическото 3:0 срещу Киево в мач от последния кръг на Серия А. Срещата бе без значение и за двата отбора, но все пак домакините се представиха много по-добре и заслужено се поздравиха с успеха.

Наполи бе по-добрия тим още от самото начало и в 4-ата минута вече водеха с 1:0 след попадението на Франческо Монтервино, който със силен изстрел не остави никакъв шанс на вратаря на гостите Габриеле Алдегани и откри резултата в полза на своя тим. Натискът на домакините продължи и в 7-ата минута падна и вторият гол в срещата, дело на Мариано Болиачино, който с чудесно изпълнение зарадва за втори път феновете на Наполи.

Двата бързи гола сякаш отказаха Киево да се бори за нещо в този мач и логично се стигна до трето попадение. Негов автор бе Жуао Инасио Пиа в 15-ата минута.

До края на двубоя Наполи продължи да е по-активния отбор на терена, а гостите отвърнаха с няколко удара на Серджо Пелисиер и Джампиеро Пинци, които обаче така и не успяха да затруднят вратаря на домакините Наваро.

Така Наполи завърши шампионата на 12-ата позиция с актив от 46 точки, а Киево приключва първенството на 16-ото място с 38.