2. - Италия
  3. Палермо и Киево със страхотно 4:4 в мач без напрежение (видео)

Палермо и Киево със страхотно 4:4 в мач без напрежение (видео)

Новара би Чезена в битката на опашкарите

Отборите на Палермо и Киево сътвориха един от най-красивите мачове през този сезон в Калчото, след като днес завършиха наравно 4:4. Срещата се игра на стадион "Ренцо Барбера" и бе от програмата на 37-ия, предпоследен, кръг на италианската Серия "А".

Головата фиеста започна в 10-ата минута, когато Миколи бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Ригони срещу Милиачио.

Натискът на домакините продължи и след този гол и в 19-ата минута Миколи отново бе точен, този път след хубав изстрел с десния крак.

В 27-ата минута пък, "летящите магаренца" също получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Писано в пеналта му. Зад топката застана Пелисие, който не сбърка, връщайки гостите в срещата.

Само 3 минути по-късно Урибе възстанови статуквото, възползвайки се от добра асистенция на Крусадо.

През втората част темпото продължи да е все така високо и още в 47-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат с гол на Лусиано, дошъл след пас на Урибе.

Неспирните атаки към двете врати продължиха и след няколко пропуска на двата тима се стигна до 73-ата минута, когато Пелисие покачи на 4:2, но само 120 секунди след това Миколи бе точен за 3:4, оформяйки своя хеттрик.

Крайното 4:4 пък оформи Матиас Силвестре, след като засече отблизо центриране от корнер на Фабрицио Миколи.

В друг мач от този 37-и кръг на Калчото, тимът на Новара спечели битката на дъното с Чезена, налагайки се с 3:0 на своя "Комунале Силвио Пиола".

Ригони бе големият герой за домакините, след като стана автор и на трите гола, първите два от които от дузпи в 28-ата и 68-ата минути. Последното попадение на Ригони пък падна в 86-ата минута.