2. - Италия
  3. Палермо и Сампдория извъртяха 2:2 в мач без значение

Палермо и Сампдория извъртяха 2:2 в мач без значение

Отборите на Палермо и Сампдория не успяха да излъчат победител в мача помежду си, завършвайки 2:2. Срещата се игра на стадион „Ренцо Барбера” и бе от програмата на 38-ия, последен кръг на италианската Серия „А”. Двубоят нямаше значение за нито един от двата отбора и те сътвориха истинско шоу за публиката.

Двубоят започна по-добре за домакините, които откриха резултата още в 8-та минута чрез Фабрицио Миколи. В 42-ата минута Сучи покачи на 2:0, но в самия край на полувремето Пацини върна едното попадение. Крайното 2:2 оформи Станкевичиус в 59-ата минута.

С това равенство домакините от Палермо завършиха сезона на 8-о място като са спечелили 57 точки. Гостите от Сампдория финишираха 13-и с актив от 46 точки.