2. - Италия
  3. Порто на четвърфинал след 0:0 с Атлетико (М)

Порто на четвърфинал след 0:0 с Атлетико (М)

Порто стана един от осемте четвъртфиналиста в Шампионската лига, след като завърши 0:0 като домакин в реванша с Атлетико (Мадрид) и с общ резултат 2:2, но повече голове на чужд терен успя да се класира напред. Домакините бяха тотален господар на терена, но Лучо Гонзалес, Лисандро Лопеш и компания се скъсаха да пропускат в този мач. Срещата се игра на "Ещадио де Драгао".

Порто стана един от осемте четвъртфиналиста в Шампионската лига, след като завърши 0:0 като домакин в реванша с Атлетико (Мадрид) и с общ резултат 2:2, но повече голове на чужд терен успя да се класира напред. Домакините бяха тотален господар на терена, но Лучо Гонзалес, Лисандро Лопеш и компания се скъсаха да пропускат в този мач. Срещата се игра на "Ещадио де Драгао".

Домакините от Порто натиснаха своя съперник още от самото начало на срещата. Роландо бе близо до гола още във 2-ата минута, но пропусна да вкара топката във вратата на гостите от 2 метра. Само две минути по-късно Лучо Гонзалес намери с перфектен пас Лисандро Лопес, но ударът на втория бе блокиран от вратаря на гостите Лео Франко. Португалският гранд имаше и трета добра възможност за първите 10 минути, която се откри пред Раул Майрелеш в 7-ата минута, но и той не успя да вкара топката във вратата на Атлетико.

Първото опасно положение, което създадоха гостите, бе чрез Луис Переа, който се завърна на терена след контузия. Колумбийският национал пропусна идеална възможност да изведе тима си напред в резултата в 15-ата минута. До края на полувремето играта се успокои, като за Порто пропуски направиха Лучо Гонзалес и Фернандо, докато за Атлетико с пропуснати положения се отличиха Макси и Раул Гарсия.

Втората част, логично както първата, започна със силен натиск от страна на домакините. Лисандро Лопеш пропусна в 51-ата минута да изведе своите напред в резултата, но изпусна поредното положение пред вратата на гостите. Същият имаше и друга добра възможност да открие резултата. В 56-ата минута той пропусна ново чисто положение. Аржентинецът получи пас от Лучо Гонзалес, но за съжаление на съотборниците му и феновете не успя да отбележи гол. Гостите от Мадрид имаха отлични възможности да отстранят португалския тим, въпреки че не стояха по-добре от опонента си на терена.

Атлетико също имаше много добри възможности за гол. Диего Форлан пропусна златно положение в 64-ата минута, а към края на мача непростим пропуск направи и Шимао Саброса. За Порто до края на двубоя Лучо Гонзалес и Лисандро Лопеш също пропуснаха, но без ефект.

Порто - Атлетико 0:0 (2:2)

Порто: Елтон, Сапунару (83 - Коща), Роландо, Алвеш, Сисоко, Гонзалес, Фернандо, Майрелеш, Лопес, Гонзалес (89 - Гонзалес), Родригес;

Атлетико: Лео Франко, Переа, Ибанес, Уйфалуши, Лопес, Макси (54 - Форлан), Асунсао, Гарсия (74 - Маниш), Симао, Понгол (Мигел), Агуеро;

Стадион: "Драгао" - 49 500;

Съдия: Питър Винк;

Жълти картони: Гонзалес, Родригес (Порто), Переа, Уйфалуши (Атлетико);