2. - Италия
  3. Сампдория и Удинезе направиха 2:2 в Генуа

Сампдория и Удинезе направиха 2:2 в Генуа

Сампдория и Удинезе не излъчиха победител в мач от 37-ия кръг на Серия А, завършвайки 2:2 на „Луиджи Ферарис” в Генуа.

Двубоят бе много интересен, като „моряците” играеха без никакво напрежение, а Удинезе имаше малък шанс да се класира за Лига Европа при победа. Началото бе по-добро за „зебрите”, които поведоха с гол от дузпа на Гаетано Д’Агостино, който бе фаулиран в пеналта от Уго Кампаняро – 0:1 В 32-ата минута Самп изравни, с огромната помощ на Маурисио Исла, който не можа да се ориентира добре и си отбеляза нелеп автогол – 1:1 До края на първата част „блучеркатите” успяха да обърнат изцяло хода на двубоя, след като Касано бе фаулиран в наказателното поле от Сапата и сам реализира отсъдената дузпа – 2:1.

В самото начало на втората част Удинезе започна да атакува в търсене на гол и в 61-ата минута успя да изравни. След изпълнение на корнер, Д’Агостино центрира към Фелипе, който от упор с глава изравни резултата – 2:2. До края на мача „фриуланите” потърсиха победата, но Флоро Флорес и Сапата не можаха да преодолеят вратаря на Дория. Изгодни положения за домакините имаше пред Касано и Пацини, но звездите на Самп не можаха да зарадват феновете на „Ферарис” с победа в последния домакински мач за сезона.