2. - Италия
  3. Сампдория спря серията на Рома (ВИДЕО)

Сампдория спря серията на Рома (ВИДЕО)

Лацио с комфортен успех над 9 от Дженоа

Серията без загуба на Рома от началото на сезона в Серия А бе спряна. Самподрия победи "вълците" с 2:1 на своя "Луиджи Ферарис".

Гостите бяха тези, които пропуснаха няколко положения в началото. Нианголан пропусна в наказателното поле след лошо изчистване, а след това и Пянич не съумя да преодолее Емилио Вивиано. Вратарят направи чудесно спасяване и след шут на Един Джеко.

Пет минути след почивката Едер от Самп откри с удар от 23 метра. Така бразилецът вече има шест гола в пет мача.

19 минути по-късно римляните изравниха. След многоходова комбинация Сала реализира с хубав удар, който не даде шансове на вратаря на домакините.

Де Роси пропусна да реализира за втори път като удара му с глава бе спасен от Вивиано.

Домакините се възползваха при контра пет минути преди края Едер центрира и Костас Манолас прати топката в собствената си врата.

За Рома не игра капитанът Франческо Тоти, който е контузен.

Така Сампдория се изкачва до пето място, а Рома падат девети.

В същото време другият римски тим Лацио взе комфортна победа с 2:0 над Дженоа във Вечния град.

Джорджевич и Андерсон отбелязаха по едно попадение в отделните полувремена. Гостите пък завършиха мача с 9 души, след като Иса Сисоко и Горан Пандев бяха изгонени.

Така Дженоа вече има четири загуби и само по голова разлика е извън зоната на изпадащите.

Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1