2. - Италия
  3. Торо и Болоня се закопаха с равенство 1:1 с две дузпи

Торо и Болоня се закопаха с равенство 1:1 с две дузпи

Отборите на Торино и Болоня завършиха наравно 1:1 в срещата по между си от 35-ия кръг на италианската Серия „А”. Равенството не е добра новина и за двата отбора, защото точката не помага кой знае колко в тежката борба за оцеляване. Любопитното в мача бе, че и двете попадения паднаха от дузпи.

Капитанът на „биковете” Алесандро Розина изведе своя отбор напред в резултата в 38-ата минута, след като реализира хладнокръвно отсъдената дузпа за нарушение срещу Марко Писано. Преднината на домакините се запази почти до края на срещата, но в 86-ата минута гостите също получиха правото да изпълнят дузпа, след като Калдерони фаулира противник в наказателното поле. Марко Ди Вайо бе точен от бялата точка и оформи крайното 1:1.

Така с това равенство Торино остава на спасителното 17-о място с 31 точки, 1 повече от 18-ия Болоня.