2. - Италия
  3. Удинезе размаза Каляри – 6:2

Удинезе размаза Каляри – 6:2

Отборът на Удинезе завърши сезона по страхотен начин и зарадваха своите фенове. „Зебрите” размазаха у дома тима на Каляри с 6:2 и завършиха красиво един доста противоречив за тях сезон. Любопитното е, че 6-те гола за Удинезе бяха дело на 6 различни футболисти, докато Робърт Акуафреска се раздели с Каляри с гол от дузпа.

Домакините започнаха вихрено мача и още в 10-ата минута Асамоа изведе Удинезе напред в резултата. Минута по-късно Пепе направи 2:0, а в 15-ата минута Флоро Флорес бе точен за да направи преднината на домакините класическа, като при този резултат завърши и първата част.

Акуафреска бе точен от дузпа в 55-ата минута за 3:1, а само 2 минути по-късно Парола върна още един гол и докара резултата до 3:2. След това обаче домакините се развихриха и стигнаха до нови три гола. Първо Паскуале направи 4:2 в 58-ата. След това Куалярела покачи на 5:2 в 81-ата минута, а крайното 6:2 оформи Игхало минута преди края.

Така Удинезе завърши сезона на 7-о място с 58 точки, 5 зад Рома. „Зебрите” не успяха да се преборят за евроучастие догодина. Каляри пък си остава приятната изненада на този сезон, въпреки тежката загуба на „Ренато Фриули”. Момчетата на Масимилиано Алегри остават 9-и с 53 точки.