Аржентина на 1/4 финал след драматична победа (ВИДЕО)

Лаутаро Мартинес вкара за 1:0 над Чили в 88-та минута

Аржентина записа втора победа на Копа Америка и си осигури място на четвъртфиналите. Пред над 81 000 зрители на „МетЛайф Стейдиъм“ в Ийст Ръдърфорд "гаучосите" надвиха Чили с 1:0, благодарение гол на Лаутаро Мартинес в 88-та минута. В първата си среща от турнира в САЩ действащият световен шампион постигна победа с 2:0 срещу Канада.

Първият точен удар за Аржентина дойде чак в 22-ата минута, когато изстрел на Хулиан Алварес беше отразен от чилийския вратар Клаудио Браво. В 37-ата минута аржентинската легенда Лионел Меси разтресе левия страничен стълб на чилийската врата с удар от около 30 метра.

След почивката Аржентина засили натиска си, като 41-годишния ветеран Браво спаси удари на Науел Молина, Алексис Мак Алистър и Николас Гонсалес.

Единственото попадение в срещата отбеляза голмайсторът на италианския шампион Интер Лаутаро Мартинес, който беше точен в 88-ата минута. той се появи в игра малко по-рано като резерва. Топката щастливо стигна до Лаутаро след разбъркване в наказателното поле и нападателят веднага я прати в мрежата за крайното 1:0.

В другия мач от група A Канада победи Перу с 1:0 и завърза интригата. Аржентина е лидер в класирането с актив от 6 точки, "кленовите листа" са с 3, а Перу и Чили имат по една точка.

Перу - Канада 0:1