3. Колумбия смаза Панама

Колумбия смаза Панама

Колумбия смаза с 5:0 Панама в четвъртфиналния мач на Копа Америка, който се игра на „Стейт Фарм Стейдиъм“ в Глендейл. За панамците на терена бяха доскорошната звезда на Левски Хосе Кордоба и спряганият за трансфер при сините Едгардо Фариня, като и двамата има сериозен принос за унижението.

В 8-ата минута, след центриране от корнер, Хамес Родригес намери Йон Кордоба, който бе изпуснат от бившия защитник на Левски Хосе Кордоба и с глава вкара топката в десния ъгъл на вратата на Орландо Москера за 1:0.

Пет минути по-късно съдията Маурицио Мариани свири дузпа за Колумбия. Тук се прояви Фариня. Луис Диас пусна извеждащ пас към Йон Кордоба в наказателното поле на Панама. Кордоба бе изпуснат именно от потенциалното ново попълнение на сините. Йон Кордоба бе препънат от вратаря Москера и побутнат в гръб от Фариня, което беше достатъчно да падне на терена, а реферът Мариани посочи бялата точка.

Хамес Родригес бе категоричен при изпълнението за 2:0 в 16-ата минута.

Колумбия поведе с 3:0 в 41-ата минута. Хамес Родригес бързо изпълни пряк свободен удар и с пас по конец намери Луис Диас, който отново бе изпуснат от Фариня. Диас изскочи сам срещу Москера, след което прехвърли излезлия напред вратар на Панама и прати топката в мрежата му за 3:0.

Колумбия направи 4:0 в 70-ата минута, когато Даниел Муньос комбинира с Ричард Риос, който вкара топката в долния десне ъгъл на вратата на Орландо Москера.

В първата минута на добавеното време на мача Хуан Кинтеро пусна извеждащ пас към Сантиаго Ариас, който бе съборен от връхлетялия го в наказателното поле на Панама Хосе Кордоба. Съдията Маурицио Мариани показа жълт картон на бившия защитник на Левски.

Мигел Борха реализира наказателния удар в четвъртата минута на добавеното време на мача и по този начин оформи крайното 5:0.