2. Лека атлетика
  3. Мария Савинова спечели златото на 800 метра при жените

Мария Савинова спечели златото на 800 метра при жените

Тя даде време 1 минута, 56.19 секунди, което е най-добро в света за сезона

Световната шампионка от Дегу (Република Корея) през 2011 година - рускинята Мария Савинова, спечели олимпийската титла в бягането на 800 метра при жените на игрите в Лондон.

Тя даде време 1 минута, 56.19 секунди, което е най-добро в света за сезона. 27-годишната рускиня, за която това е пети златен медал от голямо първенство, спечели със силен финален спринт, след като 200 метра преди финала вървеше 5-а.

На 2-а позиция завърши Кастер Семеня, която е световна шампионка от 2009-а година, с време 1:57,23 минути. Третото място и бронзовия медал стана притежание на още една рускиня- Екатерина Поистогова, която даде 1:58.53.

Олимпийската шампионка в тази дисциплина от преди четири години в Пекин - кенийката Памела Джелимо, стартира много добре и дълго време беше лидер, но в крайна сметка остана дори извън медалите. Джелимо завърши на 4-о място, на 0.02 секунди след Поистогова.

8.Джанет Джепкосгей Бусиеней (Keния) - 2:00,19

Радослава Мавродиева: Нищо не съм казала срещу федерацията, просто в Лондон не издържах психически

Радослава Мавродиева заяви, че не е издържала психически по време на Олимпийските игри в Лондон, където направи три неуспешни опита и остана без резултат в квалификациите на тласкане гюле.

Карамаринов: Мавродиева е получила до стотинка парите за подготовка за Лондон

Президентът на Федерацията по лека атлетика - Добри Карамаринов, отговори на обвиненията на гюлетласкачката ни Радослава Мавродиева, че не е получила средства за подготовка за Олимпийските игри в Лондон, които завършиха миналата седмица

Олимпийският шампиоn Стивън Кипротич получи чек за 80 000 долара и

Oбещаха на златния медалист от маратона нов дом с три спални

Сребърен медалист от Лондон подписа с лигата по американски футбол

Джеф Демпс подписа договор с лигата по американски футбол

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

Лалова доволна от представянето си в Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)