2. Лека атлетика
  3. 188 състезатели участваха в 28-ия новогодишен крос в Правец

188 състезатели участваха в 28-ия новогодишен крос в Правец

Първите 8 мъже в класирането и най-добрите 6 жени си разделиха наградния фонд от 4800 лв.

Точно 188 атлети от България и Сърбия стартираха в 28-ото издание на Новогодишния крос в Правец.

По традиция, организатор бяха КЛА "Правец 92" и БФЛА, с подкрепата на община Правец и под шефството на Български спортен тотализатор. И стартът, който бе даден в края на 2012 г., и финалът в първите минути на нована година, бяха на площад "Тодор Живков".

Победител на 6 км при мъжете стана Митко Ценов (на снимката) от "Атлет Мездра" - 17, 51 мин, пред Йоло Николов ("Атлет Мездра") – 17,52 мин и сърбинът Велизар Бойноч -  18,01 мин.

При жените на 4 км. първа финишира Милица Мирчева ("Атлет Мездра",) – 13,40 мин, пред сръбкините Емилия Миланович – 14,15 мин и Марта Медош – 14,50 мин.

В общия масов старт на 1 км победители в отделните възрастови групи са: момичета младша - Силвия Йолова , момчета младша – Младен Стефанов, момичета старша – Хелена Игова, момчета старша – Мартин Райков, девойки старша – Ани Йолова, юноши старша – Георги Найденов, жени – Илияна Манчева, мъже – Тодор Тодоров.

Най-млад участник в кроса бе 6-годишният Александър Петров, а най-възрастен - Методи Кирилов на 66 г. След състезанието всички участници и зрители се включиха в големия купон на площада в Правец.