2. Лека атлетика
  3. 3 златни медала завоюваха сливенските лекоатлети на Балканските игри в Охрид

3 златни медала завоюваха сливенските лекоатлети на Балканските игри в Охрид

Юношите спечелиха едно първо място, а девойките добавиха още две челни позиции

С по един златен и сребърен медал се завърнаха лекоатлетите на Сливен, които участваха на Балканските игри за юноши и девойки старша възраст, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Шампионатът на полуострова се проведе в Одрин, където взеха участие 9 отбора в дамското направление и осем в мъжкото. В крайното класиране по нации България завърши на пето място при юношите и на четвърто при девойките. Общо отборът ни спечели 13 медала, като юношите са със 7 отличия (1 златен, 5 сребърни и 1 бронзов медал), а девойките с 6 шест медала (2 златни и 4 бронзови).

На сливенски адрес Мариета Куцарова донесе златно отличие в тласкането на гюле. Тя регистрира за първото място постижение от 14.39 метра. Сребърно отличие в скока на дължина спечели Илияна Кънева, която в най-добрия си опит се приземи на 5.72 метра. Кънева участва и на троен скок, като зае 4-то място, но с лично постижение от 12.35 метра. В бягането на 400 м с пр. Диян Господинов се класира четвърти с 56.57 сек.