2. Лека атлетика
  3. Асафа Пауъл даде постигна най-добрия си личен резултат на 200 метра

Асафа Пауъл даде постигна най-добрия си личен резултат на 200 метра

Бившият световен рекордьор на 100 метра Асафа Пауъл постигна най-добрия си личен резултат в кариерата на 200 метра - 19.97 секунди по време на националното първенство на Ямайка по лека атлетика, предаде БТА.

Пауъл подобри с 0.07 секунди личния си рекорд  от 2006 година. Този сезон спринтьорът има най-добро постижение за годината - 9.82 секунди на 100 метра. В състезанието не взе участие световният рекордьор на 100 и 200 метра Юсейн Болт.

Олимпийската шампионка на 100 метра Шели-Ан Фрейзър спечели първото място на 200 метра с 22.49 секунди. В спринта на 100 метра победител стана Осане Бейли с 10.14 секунди.

В същото време на първенството по лека атлетика на САЩ Дейвид Оливър записа личен рекорд и най-доброто постижение за последните две години на 110 метра с препятствия - 12.93 секунди.   Дженифър Стучински пък записа най-добро постижение за годината в овчарския скок за жени - 4.89 метра.