2. Лека атлетика
  3. Атлети от Молдова и Черна гора са победители в Каварна

Атлети от Молдова и Черна гора са победители в Каварна

Лекоатлети от Черна гора и Молдова са победители в първото балканско първенство по полумаратон, което се проведе днес в Каварна.

Лекоатлети от Черна гора и Молдова са победители в първото балканско първенство по полумаратон, което се проведе днес в Каварна. При жените първа пробяга дистанцията от 21.097,5 километра Сладжана Перунович от Черна гора с време 1:22:41. Втора се класира Денис Димаки от Гърция с 1:22:58, трета - българката Силвия Дънекова с 1:22:56. При мъжете първи финишира Витали Георгита от Молдова с време 1:10:47. Втори е българинът Христо Стефанов с 1:11:39, трети Димос Мангинас от Гърция с 1:12:22.

Според регламента на Балканиадата право на участие в стартовете за мъже и жени има само един атлет от страна. Едновременно с надпреварата се проведе и държавно индивидуално първенство по полумаратон. При мъжете златния медал спечели Христо Стефанов, сребърното отличие е за Димчо Мицов с 1:11:52 , а бронза за Йордан Петров с 1:13:57.

Републиканската титла при жените спечели Силвия Дънекова, втора се класира Анита Кръстева с време 1:23:09, трета - Ивета Бонова с 1:28:06. Балканиадата в Каварна беше своеобразна генерална репетиция за световното първенство по полумаратон, което ще се проведе на 6 октомври в Каварна.