2. Лека атлетика
  3. Болт без проблеми на полуфинал на 200 метра

Болт без проблеми на полуфинал на 200 метра

Тройният олимпийски шампион, световен шампион и рекордьор на 100 метра Юсейн Болт (Ямайка) с лекота се класира за полуфиналите на 200 метра за мъже на световното първенство по лека атлетика в Берлин.

Болт спечели първата четвъртфинална серия, след като даде пето време от всички четвъртфиналисти - 20.41 секунди.

С първо време - 20.23 секунди е Стив Мулингс (Ямайка), пред Алонсо Едуард (Панама) с 20.33 секунди, Шон Кроуфорд (САЩ) с 20.37 секунди и Рамил Гулиев (Азербайджан) с 20.40 секунди. Полуфиналите на 200 метра за мъже са в сряда.

"Чувствах се малко изморен. Бягам серия за серия, но на финала ще дам всичко от себе си", каза Юсейн Болт.

Ямайският спринтьор вече постави нов световен рекорд на 100 метра с резултат - 9.58 секунди.