2. Лека атлетика
  3. Болт отново ненадминат на 100 метра, Исинбаева тотално разочарова

Болт отново ненадминат на 100 метра, Исинбаева тотално разочарова

Тройният олимпийски шампион Юсейн Болт спечели спринта на 100 метра на международния турнир про лека атлетика "Супер Гран При" в Лондон. Спринтьорът от Ямайка завърши за време 9,91 секунди при насрещен вятър от 9,91 секунди.

Тройният олимпийски шампион Юсейн Болт спечели спринта на 100 метра на международния турнир про лека атлетика "Супер Гран При" в Лондон. Спринтьорът от Ямайка завърши за време 9,91 секунди при насрещен вятър от 9,91 секунди.

Втори на две десети от Болт завърши неговият сънародник Йохан Блейк, а трети остана  Дениъл Бейли от Антигуа и Барбуда. Бившият световен рекордьор Асафа Пауъл бе разочарова тотално с представянето си - шесто място за 10,26 секунди.

Очаква се във втората част от състезанието на пистата да се появи най-сериозния конкурент на Болт за титлата - Тайсън Гай. Двамата спринтьори няма да се срещнат в пряк сблъсък преди Световното първенство и ще решат всичко в Берлин.

При жените изненадваща загуба претърпя световната рекордьорка, олимпийска и световна шампионка Елена Исинбаева (Русия) в сектора за овчарски скок. Това бе и първото поражение за руската атлетка от шест години насам. Тя бе победена от полякинята Ана Роговска.

И двете атлетки скочиха 4.68 метра, но за Исинбаева остана второто място, тъй като Роговска стигна с по-малко опити до височината. И двете не успяха да скочат 4.78м. Елена Исинбаева има 26 рекорда на овчарски скок, като последният, който постави, бе на Олимпиадата в Пекин – 5.05 метра.