2. Лека атлетика
  3. Бухалов се срина в Доха, остана последен

Бухалов се срина в Доха, остана последен

Най-добрият ни състезател в овчарския скок Спас Бухалов стана поредният български представител, който не успя да се класира за финала на започналото тази сутрин световно първенство по лека атлетика в Доха

Най-добрият ни състезател в овчарския скок Спас Бухалов стана поредният български представител, който не успя да се класира за финала на започналото тази сутрин световно първенство по лека атлетика в Доха. Националният ни рекордьор се срина и остана на последното 18-о място, което дели с французина Дамиел Досеви.

Бухалов започна изключително плахо на началната височина от 5,30 метра, която преодоля едва от третия опит. На 5,45 метра обаче възпитаникът на Ангел Лафчиев направи три грешни опита и така остана на последното 18-о място в класирането.