2. Лека атлетика
  3. Девет българи ще застанат утре на старт на световното военно първенство по лека атлетика

Няма промяна в състезателната програма за световното военно първенство по лека атлетика, стана ясно след техническата конференция, която завърши преди минути. Единствено отпадат сериите и полуфиналите в гладкото и препятственото бягане на 400 метра при жените. Двете дисциплини ще бъдат с по едно финално бягане, според програмата. Въпреки желанието на голяма част от делегациите, трите старта в същите дициплини при мъжете се запазват. Така състезателите, който са заявени на 400 метра ще трябва в един ден да избягат три пъти дистанцията, ако се класират за финала.

Няма промяна в състезателната програма за световното военно първенство по лека атлетика, стана ясно след техническата конференция, която завърши преди минути. Единствено отпадат сериите и полуфиналите в гладкото и препятственото бягане на 400 метра при жените. Двете дисциплини ще бъдат с по едно финално бягане, според програмата. Въпреки желанието на голяма част от делегациите, трите старта в същите дициплини при мъжете се запазват. Така състезателите, който  са заявени на 400 метра ще трябва в един ден да избягат три пъти дистанцията, ако се класират за финала.

Утре, 9 юни започват първите дисциплини. В 9.20 часа на старт ще застанат участниците на 400 метра с препятствия за мъже. В 10.20 часа е полуфинала на 800 метра за жени. Следва в 10.40 – полуфинал на 800 метра за мъже. Сериите на 100 метра за жени и за мъже ще се проведат съответно в 11.00 и в 11.30 часа. Първият финал е на чук, с начало 11.30 часа и ще се състои на базата на НСА. Всички останали дисциплини са на националния стадион “Васил Левски”.

Следобедната програма на първия състезателен ден ще започне от 16.30 часа с полуфинала на 400 метра с препятствия за мъже и ще завърши в 20.00 часа с финала на същата дисциплина при жените. В утрешния ден България ще бъде представена от Десислав Гунев и Ина Ефтимова – 100 метра, Ваня Стамболова на 400 пр. бягане, Илия Куцаров и Марина Петкова  – 800 метра, Момчил Караилиев - троен скок, Венелина Венева- скок на височина, Енчо Щерев – диск и Станимир Пенков – хвърляне на чук.