2. Лека атлетика
  3. Два златни и два сребърни медала за атлетите от Сливен на турнира "Академик"

Два златни и два сребърни медала за атлетите от Сливен на турнира "Академик"

Световният шампион на гюле за юноши Георги Иванов спечели специалната купа на международния турнир “Академик” за най-добро постижение при мъжете според таблицата на ИААФ

Световният шампион на гюле за юноши Георги Иванов спечели специалната купа на международния турнир “Академик” за най-добро постижение при мъжете според таблицата на ИААФ. Сливналията тласна уреда на 19,43 метра и зае първото място на гюле. Резултатът му донесе 1086 точки според сравнителната таблица. При жените спринтьорката Инна Ефтимова спечели специалното отличие, след като на 60 метра завърши със 7,30 секунди - покрит норматив за Световното първенство в Доха.

Заради неблагоприятните условия за състезания в зала “Фестивална”, турнирът пропусна най-добрият атлет на България Момчил Караилиев. Сливналията има покрит норматив в тройния скок за Световното през март и по всяка вероятност преди голямото състезание ще направи две участия на Международни турнири извън граница, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

В негово отсъствие тройния скок на турнира “Академик” спечели съотборникът му Живко Петков с постижение от 15,97 м. В същата дисциплина при жените, състезаващата се за клуба в Сливен Андриана Бънова зае второто място с 13,38 метра. Още един възпитаник на атлетическата школа на Сливен се нареди сред медалистите. Ангел Карарадев постигна 213 см в скока на височина, като постижението му отреди втората позиция.