2. Лека атлетика
  3. Джесика Енис стана и европейска шампионка в седмобоя

Джесика Енис стана и европейска шампионка в седмобоя

Енис, която е световна шампионка от Берлин 2009, спечели последната дисциплина от комплексната надпревара

Британската лекоатлетка Джесика Енис прибави още една титла към набъбващата си автобиография. 24-годишната атлетка спечели европейската титла в седмобоя на континенталното първенство в Барселона.

Енис, която е световна шампионка от Берлин 2009, спечели последната дисциплина от комплексната надпревара. Във втората финална серия на бягането на 800 метра Енис финишира с най-добро време за сезона от 2:10.18 минути, с което си осигури 962 точки. Преди това тя остана осма в общото класиране в хвърлянето на копие.
С общ сбор от 6823 точки Енис спечели общата надпревара и подобри шампионатния рекорд на шведката Каролина Клюфт.
Украинката Наталия Добринска остана втора с 6778 точки, следвана от Дженифър Йозър (Германия) с 6683.

Олга Саладуха от Украйна спечели златото в тройния скок при жените с най-добър опит от 14.81 метра и най-добро постижение в Европа за сезона.

Овчарският скок при мъжете спечели Рено Лавилени от Франция с 5.85 метра. На пет сантиметра под него завърши Максим Мажурик (Украйна).