2. Лека атлетика
  3. Феми Огуноде постави национален рекорд в Диамантената лига

Феми Огуноде постави национален рекорд в Диамантената лига

Най-новото откритие на българския треньор Янко Братанов Феми Огуноде постави национален рекорд в първия турнир от Диамантената лига в Доха (Катар).

Най-новото откритие  на българския треньор Янко Братанов Феми Огуноде постави национален рекорд в първия турнир от Диамантената лига в Доха (Катар). Феми е нигериец с катарски паспорт и спечели сребърното отличие на 200 метра. Той завърши бягането с личен резултат от 20.30 секунди.Постижението е и рекорд на Катар.

Огуноде е двоен шампион на 200 и 400 метра от Азиатските игри през миналата година.

Интересното е, че за участието си в Гуанджоу той се подготвя близо три месеца в Сливен и направи няколко старта на  състезания у нас.

Очаква се след дни Янко Братанов и Феми Огуноде, заедно с още няколко от най-добрите атлети на Катар отново да пристигнат на подготовка в града под Сините камъни, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.