2. Лека атлетика
  3. Галина Николова стига финал и на 200 м на световното в Лил

Галина Николова стига финал и на 200 м на световното в Лил

Младата надежда на леката атлетика на България Галина Николова достигна до финала и на 200 м на световното за юноши и девойки до 17 г в Лил

Младата надежда на леката атлетика на България Галина Николова достигна до финала и на 200 м на световното за юноши и девойки до 17 г в Лил. Спринтьорката финишира втора в своята полуфинална серия с национален рекорд за възрастта си от 23,70 сек. Първа с 23,38 е Дезире Анри (Вбр). Двете се класират по място за финала, който е на 10 юли от 16,30 ч (бъл.вр). За Николова това ще е втори финал на световното. На 100 м тя зае престижното четвърто място. Във втора полуфинална серия на 200 м в Лил Карин Околие зае шесто място с 24,59 сек и не успя да продължи напред.

Междувременно в Пловдив на международния турнир „Вулпев-Бахчеванов”, организиран от СКЛАТ „Тракия” и БФЛА Инна Ефтимова покри в „А” норматив на 100 м за световното в Даегу през август и олимпиадата в Лондон догодина. Спринтьорката спечели първото място с 11,20 сек. До момента освен Ефтимова нормативи и за двете големи събития имат покрити Ивет Лалова (100 и 200 м), Ваня Стамболова (400 м и 400 м с преп), Венелина Венева (скок на височина), Андриана Бънова (троен скок), Виктор Нинов (скок на височина).