2. Лека атлетика
  3. Георги Иванов се класира на четвърто място на международния турнир в Лайпциг

Георги Иванов се класира на четвърто място на международния турнир в Лайпциг

Световният шампион на тласкане на гюле за юноши Георги Иванов се класира на четвърто място на международния лекоатлетически турнир в Лайпциг, съобщава Агенция Сливен.

В първия си старт за годината, сливналията тласна гюлето на 18.97метра. Той записа този резултат в първия си опит. Иванов направи още един успешен опит от 18.84 метра, след което последваха четири фаула.

В крайното класиране на дисциплината първите три места заеха представители на домакините – Ралф Бартелс (19.72 м), Петер Сак (19.28 м) и Анди Дитмар (19.02 м).

Следващият старт на Георги Иванов ще бъда на Държавното първенство за мъже и жени, което ще се проведе на 14 и 15 февруари в София.