2. Лека атлетика
  3. Георги Цонов се класира за финала на троен скок в Барселона

Георги Цонов се класира за финала на троен скок в Барселона

Това е трети пореден финал за Цонов на третото му голямо първенство

Георги Цонов се класира за финал в тройния скок на световното първенство по лека атлетика за старша възраст в Барселона (Исп).

Пловдивчанинът се приземи на 15.97 м. в последния си, трети опит в предварителния кръг на дисциплината и така премина със 7 см. над квалификационната норма. Цонов откри състезанието си с фаул, а във второто си засилване постигна 15.76 м.

Общо девет атлети преминаха 15.90 м, а най-силен опит записа Педро Пикардо (Куба) – 16.64 м. Разпределението на медалите ще бъде в неделя от 19.35 часа българско време.

Георги ще бъде единственият финалист от петчленния български тим в Барселона. Останалите четирима наши представители приключиха участието си в каталунската столица.

Това е трети пореден финал за Цонов на третото му голямо първенство. През 2010 г. той спечели бронзов медала на Първите младежки олимпийски игри в Сингапур, а през миналото лято стана трети на европейския шампионат за юноши в Талин.