2. Лека атлетика
  3. Германия спечели европейското отборно първенство по лека атлетика

Германия спечели европейското отборно първенство по лека атлетика

Германия спечели титлата на европейското отборно първенство по лека атлетика. Германците заеха първото място с 326,5 точки, изпреварвайки Русия - 320 и Великобритания - 303.

Британци и руснаци бяха начело след първия ден, но в крайното класиране останаха зад Германия. Последните три от общо 12-те отбора във висшата дивизия - Чехия, Португалия и Швеция, изпадат от първа дивизия.

Дуейн Чембърс (Великобритания) постигна втора победа в спринта, като се наложи и на 200 метра с 20,55 секунди при насрещен вятър от 0,9 м/с. Рено Лавийени (Франция) записа най-добър резултат в света за сезона на овчарски скок, преодолявайки 6,01 метра.

Нашумялата Ариане Фридрих бе над всички на скок на височина - 202 см, като направи два несполучливи опита на 207 см.
Победители в отделните дисциплини от втория ден на Европейското отборно първенство по лека атлетика: