2. Лека атлетика
  3. Христо Емануилов спечели титла от Държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки младша възраст

Сливналията финишира първи в бягането на 400 метра с постижение от 51,51 секунди

Христо Емануилов спечели титла от Държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки младша възраст. Сливналията финишира първи в бягането на 400 метра с постижение от 51,51 секунди. Така той защити титлата си от зимния сезон. Втори завърши Димитър Милев от Бургас с 51,58 секунди, предаде кореспондентът на Novsport.com.

От завършилите досега дисциплини с медал се  окичи и Иван Вълков, който в дисциплината троен скок се класира на трета позиция.
За финал от сливенските атлети през първия състезателен ден се класираха и Мартин Михалев и Ралица Камбурова в спринта на 100 метра и Митко Асенов и Илияна Кънева  в скока на дължина.

Състезанието се провежда днес и утре на националния стадион “Васил Левски”. Общо 21 комплекта медали ще се раздадат през първия състезателен ден и още 19 през втория.

Участват представители от всички клубове в страната.