2. Лека атлетика
  3. Инна Ефтимова също преодоля сериите на 60 метра

Инна Ефтимова също преодоля сериите на 60 метра

Инна Ефтимова завърши втора в своята серия на 60 метра, след като избяга дистанцията за 7.35 секунди и се класира за полуфиналите на спринта на Световното първенство по лека атлетика в Истанбул.

Малко преди това Ивет Лалова спечели своята серия и по този начин България ще има две представителки на полуфиналите на 60 метра. Инна регистрира реакция 0.253 на старта и избяга разстоянието за 7.35 секунди, което бе достатъчно за второто място. Серията бе спечелена от Лаверн Джоунс-Фере, която финишира за 7,21 секунди. Полуфиналите на 60 метра са утре от 14:15 часа, а финалът е от 17:05. По-късно днес участието си на първенството ще започнат Виктор Нинов на висок скок и Радослава Мавродиева на гюлле. Ваня Стамболова ще се бори за медалите в дисциплината 400 метра, като финалът е тази вечер от 18:40.