2. Лека атлетика
  3. Испанец спечели триатлона в Лондон

Испанец спечели триатлона в Лондон

Испанският лекоатлет Хавиер Гомес спечели триатлона „Хайд Парк” в английската столица Лондон с точно изпълнен спринт пред представителя на домакините Джонатан Браунли и Ян Фродено от Германия. Състезанието бе пети етап от световния шампионат по триатлон.

Гомес се отдалечи от преследвачите си в последния етап на 10-километровото бягане, за да спечели с преднина от  шест секунди и общо време – 1:42:08 часа.

Фродено завърши на 22 секунди след победителя. Триатлонът започна с 1,5-километрово плуване, следвано от 40-километрово колоездачно трасе.

Фродено е временен лидер в шампионата с 2766 точки и две състезания преди финала. Гомес е втори в подреждането с 2573 точки. Миналогодишният шампион Алистър Браунли, който е брат на Джонатан, бе откаран в болница, след като завърши на 10-о място.