2. Лека атлетика
  3. Ивет Лалова първа в спринта на 60 метра във Виена

Ивет Лалова първа в спринта на 60 метра във Виена

На същия турнир Цветелина Кирилова завърши 3-а на финала на 400 метра с време от 54.15 секунди, което бе най-добър личен резултат за нея през сезона.

Ивет Лалова извоюва победата в спринта на 60 метра на международния турнир по лека атлетика в зала, който се провежда във Виена, съобщи за Novsport.com пресаташето на БФЛА Пламен Вълков. На финала в надпреварата възпитаничката на треньора Константин Миланов финишира първа с време от 7,35 секунди, а на полуфиналите бе дори по-бърза със 7,34 секунди.

Това бе втори старт за Лалова през новия сезон. В неделя при дебюта си след операцията за изваждане на пирон от крака през есента, Ивет постигна 7.40 на турнира „Руска зима” в Москва. Тогава обаче не тя не успя да се класира за финала.

"Много съм доволен от този резултат. Тази победа й бе нужна на Ивет. Сега съм сигурен, че оттук нататък тя ще подобрява резултатите си", заяви президентът на БФЛА Добромир Карамаринов.