2. Лека атлетика
  3. Кениец с финландски паспорт спечели Каварненския маратон

Кениец с финландски паспорт спечели Каварненския маратон

Шабан Мустафа осми, с най-предно класиране от българите.

Кениецът с финландски паспорт Обед Кипкуруи спечели Втория международен маратон "Каварна 2010", предаде репортер на Novsport.com. Той финишира с време 2:16.36 часа, което е с повече от 4 минути по-добро постижение в сравнение с миналата година. Втори се класира Ахучар Хасане от Мароко с 2:16.54 часа, а трети е сънародникът му Мудужи Хаму с 2:19.28 часа.

Българинът Шабан Мустафа направи силно бягане и завърши осми с време 2:27.23 часа. Това му донесе и титлата държавен първенец за тази година. Мустафа се нареди на второ място в Балканския шампионат на маратон. Победител стана турчинът Еркан Муслу.

Победителка при жените стана Елена Кирлан (Румъния). Тя измина разстоянието от 42,195 км за 2:38.41 часа.