2. Лека атлетика
  3. Кениецът Сами Ванджиру спечели маратона на Чикаго

Кениецът Сами Ванджиру спечели маратона на Чикаго

Олимпийският шампион Сами Ванджиру (Кения) спечели лекоатлетическия маратон на Чикаго. При студено време и температура близка до нулата 22-годишният кениец финишира първи, изминавайки 42,195-те километра за 2.05:41часа - рекорд на трасето

Олимпийският шампион Сами Ванджиру (Кения) спечели лекоатлетическия маратон на Чикаго. При студено време и температура близка до нулата 22-годишният кениец финишира първи, изминавайки 42,195-те километра за 2.05:41часа - рекорд на трасето. За големия успех и рекордното време Ванджиру взе общо 175 000 долара (119 000 евро). Освен това кениецът си осигури и победата в крайното генерално класиране от световната верига на маратоните и голямата награда от 500 000 долара.Втори на 23 секунди завърши мароканецът Абдеррахим Гумри, а трети на 27 секунди е друг кениец - Винсънт Кипруто.

При жените победата извоюва Лидия Шобухова (Русия) - 2.25:55 часа, следвана на 36 секунди от Ирина Микитенко (Германия). Трета на 52 секунди е друга рускиня - Лидия Григориева. Благодарение на второто си място Микитенко остана на върха във веригата, както това бе и през миналата година, и също ще вземе 500 000 долара.