2. Лека атлетика
  3. Квартетът на Холандия триумфира на 4 по 100 метра за мъже

Квартетът на Холандия триумфира на 4 по 100 метра за мъже

Квартетът на Холандия спечели титлата в бягането на 4 по 100 метра за мъже на Европейското първенство по лека атлетика.

Квартетът на Холандия спечели титлата в бягането на 4 по 100 метра за мъже на Европейското първенство по лека атлетика. Брайън Мариано, Чуранди Мартина, Джовани Кодрингтън и Партик ван Лайк финишираха на финала с най-добър резултат в Европа за сезона от 38,34 секунди. Това е и национален рекорд на Холандия. Така Мартина спечели втория си златен медал от шампионата в Хелзинки, след като вчера триумфира с титлата на 200 м. На второ място остана Германия с 38,44 секунди. Трети с 38,46 секунди пък се нареди квартетът на Франция, който не успя да защити европейската си титла от Барселона 2010, въпреки че на втори пост бяга шампионът на 100 метра индивидуално Кристоф Льометр.