2. Лека атлетика
  3. Лалева се класира на четвърто място във финал "Б"

Лалева се класира на четвърто място във финал "Б"

Българката Габриела Лалева се класира на четвърто място във финал "Б" в спринта на 60 метра с резултат от 7,59 секунди на турнира по лека атлетика в Линц (Австрия).

Преди това Лалева остана втора в трета квалификационна серия със 7,54 секунди, което беше общо осмо време и трябваше да прати българката във финал "А", но организаторите решиха да дадат предимство на Наташа Хейстингс (САЩ).

Хейстингс, световна шампионска с щафетата на САЩ на 4 по 400 метра, не участва в квалификациите, въпреки че беше заявена в първа серия, а бяга директно на финала, в който се класира трета със 7,36 секунди.

Победителка стана Лекиша Лоусън (САЩ) със 7,31 секунди, а втора се нареди Хана-Мари Латвала (Финландия) със 7,34 секунди. Другата българка Карин Околие, която трябваше да се състезава в четвърта квалификационна серия, се отказа.