2. Лека атлетика
  3. Лекоатлетите на АСК Сливен са лидери в мемориала „Цветанка Христова”

Лекоатлетите на АСК Сливен са лидери в мемориала „Цветанка Христова”

Три медала спечелиха сливенските лекоатлети от турнира – мемориал в чест на Цветанка Христова, предаде кореспондентът на Novsport.com

Три  медала спечелиха сливенските лекоатлети от турнира – мемориал  в чест на Цветанка Христова, предаде кореспондентът на Novsport.com

В общото генерално класиране за всички дисциплини първата и втората позиция при юношите заеха отново състезателите на Сливен. Лидер стана Митко Асенов, който победи в скока на дължина с 6,93 метра, а на втората позиция е Христо Емануилов, финиширал първи на 100 метра с постижение от 11,00 секунди.

Емануилов  взе медал и в бягането на 300 метра. Той  регистрира 36.01 секунди, като резултатът му стигна за среброто. Победител стана Едуард Борисов от ЦСКА с 36,0 сек..

Близо 500 състезатели от 58 клуба се включиха в трето издание на проявата, която се проведе на националния стадион ”Васил Левски”.