2. Лека атлетика
  3. Лекоатлетите на Сливен спечелиха осем медала от Държавния шампионат

Лекоатлетите на Сливен спечелиха осем медала от Държавния шампионат

Kвартетът на Сливен спечели първото място в щафетното бягане на 4х100 метра по време на Държавното първенство по лека атлетика в София, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен. Светослав Иванов, Иван Пашов, Пламен Минев и Мартин Михалев финишираха с изключителна преднина пред конкуренцията и спечелиха златните медали и титлата при момчетата до 16 години.

Kвартетът на Сливен спечели първото място в щафетното бягане на 4х100 метра по време на Държавното първенство по лека атлетика в София, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен. Светослав Иванов, Иван Пашов, Пламен Минев и Мартин Михалев финишираха с изключителна преднина пред конкуренцията и спечелиха златните медали и титлата при момчетата до 16 години.

В същата възрастова група Светослав Иванов се поздрави със сребро на 400 метра, а Илияна Кънева и Иван Пашов се класираха втори в дисциплината скок на дължина. В късия спринт на 100 метра Пламен Минев зае третото място.

Още няколко от сливенските атлети заеха места сред финалистите в своите дисциплини.

Утре и в сряда надпреварите от държавния шампионат по лека атлетика ще завършат. Предстои последни за определят шампионите на открито юношите и девойките старша възраст. В състезанието извън класирането ще се включат и някой от елитните атлети , които се борят за покриване на норматив за Европейското първенство за мъже и жени в Барселона в края на юли.