2. Лека атлетика
  3. Лекоатлетите от Сливен се окичиха с медали от мемориала "Цветанка Христова"

Лекоатлетите от Сливен се окичиха с медали от мемориала "Цветанка Христова"

Два медала спечелиха сливенските лекоатлети от турнира – мемориал в чест на Цветанка Христова

Два медала спечелиха сливенските лекоатлети от турнира – мемориал  в чест на Цветанка Христова. В групата на момчетата Светослав Иванов се класира на второ място в бягането на 300 метра, а в късия спринт зае четвърта позиция.

При юношите младша възраст Николай Фердов спечели сребро на 300 метра и се класира за финала на 100 метра, но поради пропуск в съдийството не стартира в заключителната фаза, където премията си разпределиха само двама участници бягали на финал, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

От състезателите на Сливен добри изяви направиха и Христо Емануилов, който зае  четвърто място на 300 метра и Ивелина Христова – шеста на 100 метра.

Близо 300 състезатели от 58 клуба в България, както и  лекоатлети от Сърбия се включиха във второто издание на проявата в чест на Цветанка Христова. В групата на момчетата Светослав Иванов се класира на второ място в бягането на 300 метра, а в късия спринт зае четвърта позиция.

При юношите младша възраст Николай Фердов спечели сребро на 300 метра и се класира за финала на 100 метра, но поради пропуск в съдийството не стартира в заключителната фаза, където премията си разпределиха само двама участници, бягали на финал.