2. Лека атлетика
  3. Мавродиева се класира на 8-мо място на гюле на европейската купа по зимни хвърляния

Българката Радослава Мавродиева се класира на 8-мо място в дисциплината тласкане на гюле на турнира по лека атлетика за Европейската купа по зимни хвърляния за мъже, жени, юноши и девойки, който се провежда във френския град Арл.

Радослава Мавродиева изпрати уреда на 16,30 метра и зае 8-то място.

Победителка в тласкането на гюле при жените стана олимпийската шампионка от Пекин-2008 Надежда Остапчук /Беларус/ - 20,16 метра. При девойките до 23 години в дисциплината хвърляне на диск Григория Стоянова /България/ се класира на 12-то място с 45,04 метра.