2. Лека атлетика
  3. Момчил Караилиев отново над всички в тройния скок

Момчил Караилиев отново над всички в тройния скок

Момчил Караилиев спечели още един турнир през сезона. Сливналията победи в сектора на троен скок отново в руската столица, където на Мемориала “Братя Знаменски” с един единствен опит стъпи на най-високото стъпало на почетната стълбица.

17.19 метра се оказаха достатъчни за победата на Момчил, които бяха постигнати при изключително неблагоприятни климатични условия. Насрещният вятър бе от -0.4 м/с, а през дъжд съпътстваше състезанието през цялото време. Караилиев не рискува, а след като записа силно постижение още в първия опит се оттегли от надпреварата. На най-добрият в момента български атлет предстои участие и в турнири от веригата на категория “Гран При”.

Личният резултат на Момчил Караилиев се равнява на 17.41 метра, записан преди две седмици на международния турнир “Павел Павлов”.

Междувременно другите двама атлети от сливенската школа, които също участваха на турнир извън граница, не успяха да запишат резултати, които да ги пратят на световно първенство. Световният шампион на тласкане на гюле за юноши Георги Иванов постигна 18.76 метра на турнира в Метц (Франция). На същото състезание Андриана Бънова в сектора на троен скок реализира след серия от фаулове се приземи на 13.46 метра, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.