2. Лека атлетика
  3. Николай Атанасов се класира 10-ти в Мадрид

Николай Атанасов се класира 10-ти в Мадрид

Николай Атанасов зае десето място в скока на дължина за мъже на международния турнир по лека атлетика "Мадрид Гран При". Атанасов постигна 7,90 метра, но при попътен вятър от над 2,0 м/с (3,2 м/с), съобщава БФЛА.

Победител в състезанието стана Фабрис Лапиер (Австралия) с 8,57 метра, но също със силен попътен вятър - 3,6 м/с. Олимпийският вицешампион Годфри Мокоена (Република Южна Африка) се нареди втори с 8,50 метра, но при вятър в границите на нормата - 1,3 м/с.

По този начин Мокоена постави нов рекорд на Африка в тази дисциплина. Олимпийският и световен шампион Ървинг Саладино (Панама) остана едва трети с 8,40 метра (вятър 4,0 м/с). В тройния скок при жените Татяна Лебедева премина гросмайсторската граница от 15 метра - 15,01, но при силен попътен вятър - 4,5 м/с.

В спринта на 100 метра при мъжете се наложи Стив Мълингс (Ямайка) с 10,11 секунди (насрещен вятър от 1,9 м/с), изпреварил европървенеца Франсис Обиквелу (Португалия) - 10,35 и Стефан Бъкланд (Мавриций) - 10,38. В същата дисциплина при жените триумфира Глория Асумну (САЩ) - 11,40 секунди (вятър минус 1,6 м/с), пред сънародничката си Таяна Медисън - 11,56 и колумбийката Дина Лус Мурийо - 11,64.

Дейвид Джилик победи на 400 метра за мъже с рекорд на Ирландия от 44,77 секунди, а в тази дисциплина при жените първа е Кристин Амертил (Бахама) с 51,77 секунди.