2. Лека атлетика
  3. Олимпийски шампион спечели бягането на 400 метра от Диамантената лига

Олимпийски шампион спечели бягането на 400 метра от Диамантената лига

Двукратната световна шампионка в скока на височина Бланка Влашич (Хърватия) записа неуспешен старт в Ню Йорк

Двукратната световна шампионка в скока на височина Бланка Влашич (Хърватия) записа неуспешен старт на Диамантената лига по лека атлетика в Ню Йорк. Лекоатлетка номер 1 за 2010 година завърши втора със скромните за нейните стандарти 190 см.

Победа в сектора записа Ема Грийн от Швеция, която единствена преодоля 194 см. Трикратната световна шампионка Алисън Филикс спечели бягането на 200 метра с време 22,92 секунди.

Тя изпревари с 4 стотни от секундата сънародничката си Бианка Найт. Трета за 23,03 секунди финишира друга американка Шалонда Соломон.

Бившият олимпийски шампион Джереми Уоринър (САЩ) спечели оспорваното бягането на 400 метра с време 45,13 секунди. Той изпревари само с 3 стотни Джърмейн Гонсалес (Ямайка), а трети с изоставане от 4 стотни финишира Рондел Бартоломю (Гренада).

На 400 метра с препятствия също се получи крайно оспорвано състезание. Хавиер Кулсон победи с 48,50 секунди, като изпревари само с 5 стотни представителя на домакините Бершон Джаксън.

На троен скок триумфира британецът Филипс Идоу с 16,67 метра. При жените на 110 метра с препятствия титлата взе Даниел Карутърс (САЩ) с 13,04 секунди.

Представителката на домакините Моли Бекуид триумфира убедително на 800 метра за 2:01,09 минути, а на 1500 метра спечели Кения Синклеър от Ямайка с време 4:08.06 минути.

На скок дължина първа с 6,48 метра завърши американката Фанми Джимо. Германката Кристина Обергсфьол пък записа втори успех в Диамантената лига за сезона на хвърляне на копие с 64,43 метра.