2. Лека атлетика
  3. Отбори от Сливен се класираха за финалите по лека атлетика

Отбори от Сливен се класираха за финалите по лека атлетика

Всички отбори на Сливен се класираха за финалите по лека атлетика от програмата на Ученически игри 2009, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Победители в зоналните състезания станаха представителите на Четвърто училище “Димитър Петров”– Сливен при девойките и на ПМГ “ Добри Чинтулов” – Сливен при юношите. Отборът на Ямбол събра най-голям актив в по-малката възрастова група момичета. При момчетата на първо място се класира съставът на Бургас.

Представители на областите Бургас, Ямбол и Сливен  се срещнаха в еднодневна зонaлна надпревара за излъчване на победителите и отборите, които ще продължат на финалите на първенствата, на които също Сливен ще бъде домакин през месец май.

На стадион  „Хаджи Димитър” участниците се състезаваха в спринта на 100 метра, скок на височина, скок на дължина, гюле, дълга дистанция и шафетно бягане.