2. Лека атлетика
  3. Руска доминация на 50 км спортно ходене

Руска доминация на 50 км спортно ходене

Сергей Бакулин спечели титлата на 50 километра спортно ходене на Световното първенство по лека атлетика в Дегу

Руснакът Сергей Бакулин спечели титлата на 50 километра спортно ходене на Световното първенство по лека атлетика в Дегу. Бакулин измина дистанцията за 3.41:24 часа. На второ място се класира друг руснак Денис Нижегородов, който в заключителния етап на състезанието изпревари Джаред Тейлънт (Австралия). Третото място в крайното класиране остана за Тейлънт.

Русия е доминираща сила в спортното ходене на 13-ото световно първенство по лека атлетика. Руснаци спечелиха златните  медали в трите дисциплини и се окичиха с шест от общо девет медала. Парк Чил-Сън от Република Корея постави национален рекорд, завършвайки седми с време 3.47:13 часа.