2. Лека атлетика
  3. Руснак стана европейски шампион на 800 метра

Руснак стана европейски шампион на 800 метра

Юрий Боржаковски стана европейски шампион в бягането на 800 метра на европейското първенство по лека атлетика в Хелзинки

Юрий Боржаковски от Русия стана европейски шампион в бягането на 800 метра на европейското първенство по лека атлетика в Хелзинки.

Боржаковски измина дистанцията за 1:48.61 минути и се поздрави със златния медал, след като изпревари само с 0.08 секунди останалия на второ място Андреас Бубе от Дания. Бронзовият медал беше за Пиер-Амброаз Босе от Франция.

На 400 с препятствия шампионка на Стария континент стана рускинята Ирина Давидова, завършила с време 53.77 секунди. Втора се нареди Дениса Росолова от Чехия (54.24 секунди), а третото място беше заето от Украинката Хана Ярошчук.

В дисциплината 3000 метра стипълчейз шампион стана Майедин Мекиси-Бенабад от Франция с време 8:33.23 минути. Той изпревари с 2.01 секунди турчина Тарик Акдаг. Бронзовият медал остана за испанеца Виктор Гарсия.

Във финала в дисциплината хвърляне на копие първа в Хелзинки е украинката Вира Ребрюк, която направи най-добър опит 66.86 метра. Германката Кристина Обергфьол остана втора с резултат 65.12 метра, а трета е нейната сънародничка Линда Щал.