2. Лека атлетика
  3. С титла от Балканско първенство завърши сезона Даниел Добрев

С титла от Балканско първенство завърши сезона Даниел Добрев

С титла от Балканско първенство завърши сезона за представителя на сливенската атлетическа школа Даниел Добрев.

Лекоатлетът спечели първото място и се окичи със златно отличие в дисциплината скок дължина на шампионата на полуострова за юноши и девойки старша възраст, който се проведе в Шиматари /Гърция/. Добрев се приземи в най-добрия си опит на 7,37 метра, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

В началото на сезона сливналията спечели медал и от младежките олимпийски игри, стана финалист на световното първенство за кадети, като в същата възраст на балканско първенство се нареди на втора позиция.

За Балканските игри отборът на страната включи представители във всички дисциплини, които са с най-добри резултати през годината за възрастовата група. От сливенския клуб място освен Добрев намери и Мариета Къцарова, която в сектора на тласкане на гюле стана шампион с резултат от 13,76 метра.