2. Лека атлетика
  3. САЩ измести Русия в отборното класиране на световното в Берлин

САЩ измести Русия в отборното класиране на световното в Берлин

Националният лекоатлетически отбор на Русия загуби лидерската си позиция в отборното класиране на световното първенство в Берлин.

В четвъртия състезателен ден руските състезатели се отчетоха с „едва” два бронзови медала и пропуснаха напред САЩ и Ямайка.

На 18 август бяха разпределени общо пет комплекта отличия, като в общото подреждане по спечелени медали САЩ е лидер с три златни, два сребърни и също толкова бронзови медали. Юсейн Болт и Шели-Ан Фрейзър останаха без конкуренция в коронните си дисциплини – 100 м спринт. Двете златни отличия на Русия дойдоха след спортното ходене. При мъжете на 20-километровта дистанция първи бе Валерий Борчин, а при жените златото отнесе Олга Канискина.