2. Лека атлетика
  3. САЩ спечели златото в женската щафета на 4x100 м

САЩ спечели златото в женската щафета на 4x100 м

Бианка Найт, Алисън Филикс, Мершавет Майерс и Кармелита Джетър дадоха най добър резултат в света за сезона - 41.56

Отборът на САЩ спечели титлата в щафетата на 4 по 100 метра за жени на Световното първенство по лека атлетика в Дегу (Република Корея).

Бианка Найт, Алисън Филикс, Мершавет Майерс и Кармелита Джетър дадоха най добър резултат в света за сезона от 41.56 секунди и останаха само на 19 стотни от световния рекорд на щафетата на ГДР от 1985 година.

За Джетър, която бяга на последния четвърти пост, това беше трети медал от шампионата след титлата на 100 метра и среброто на 200 метра.

Квартетът на Ямайка завърши на второ място с национален рекорд от 41.70 секунди и не успя да защити титлата си от Берлин 2009.

Вероника Кембъл-Браун направи силен последен пост и доближи максимално американките, но не успя да изпревари Джетър. Така Кембъл-Браун също завърши първенството с три отличия след злато на 200 метра и сребро на 100 метра.

С бронза се окичи щафетата на Украйна с 42.51 секунди.